Budynek Szkolny

Siedziba szkoły Wieliczka Montessori School znajduje się przy ul. Daniłowicza 2, w centrum Wieliczki, tuż obok słynnej Kopalni Soli.

Około połowa dzieci, uczących się w naszej szkole, mieszka na terenie Wieliczki, wiele z nich przychodzi do szkoły pieszo. Druga połowa dzieci dojeżdża do szkoły z okolicznych miejscowości, takich jak Gruszów, Kłaj, Szarów, Mogilany, Niepołomice, Dobczyce, jak również z centrum Krakowa, Bieżanowa czy Prokocimia i innych. Budynek szkoły znajduje się jedynie 200 m od przystanku autobusowego, na trasie pomiędzy Krakowem, a wymienionymi powyżej miejscowościami. Na miejscu jest parking dla zmotoryzowanych, jak również sklep spożywczy, z którym dzielimy budynek. Mimo, że szkoła znajduje się w centrum miasta, droga przebiegająca obok niej nie jest hałaśliwa, ani nazbyt ruchliwa. Szkoła umiejscowiona jest w pewnej odległości od niej, więc wokół jest cicho i spokojnie, a z okien rozpościera się widok na drzewa i sąsiadujące z budynkiem boisko piłkarskie.

Budynek jest nowy, został on ukończony w 2013 roku, mimo to wiernie oddaje styl dawnych kamienic. Nasza szkoła mieści się na drugim piętrze i obejmuje powierzchnię 900 m2 (obecnie mamy 130 dzieci). Wnętrze budynku zostało zaplanowane specjalnie na potrzeby szkoły i zostało wykonane w bardzo wysokim standardzie, z odpowiednim oświetleniem, właściwym zagospodarowaniem przestrzeni oraz dostępem do świeżego powietrza.
W budynku wykorzystano nowoczesne technologie, zastosowano wspaniałą izolację i wentylację oraz zainstalowano bardzo dobre połączenie internetowe, które jest wykorzystywane, między innymi, podczas zajęć komputerowych. Szkoła dysponuje kuchnią, jadalnią, jak również poczekalnią dla rodziców. Miejsce gdzie dzieci mogą wychodzić na przerwę na świeże powietrze, mieści się po drugiej stronie drogi, na sąsiedniej działce przy ul. Szpitalnej.